توضیحات محصول

مقدمه:
ساختمان و بناهای تاریخی و مسائل در مورد ساخت و ساز ار آن است که هر چقدر بخواهیم درباره آن صحبت کنیم جامدای سخن زیاد است چون ساختمان یک سر پناه امن برای همه ما می‌باشد که برای استراحت بعد از کار و درباره کار خودمان در آنجا امنیت داشته باشیم. و امنیت از همه چیز برای ما که در یک مکان می خواهیم راحت باشیم حرف اول را می زند.ساختمان و مسائل مربوط به ساخت و ساز زمانی دراز و قدمتی طولانی دارد. که همه این مسائل بعد از قرنها و اطلاعات و کشفهای جدید و مهندسی و کاربر کامپیوتر است به دست هم داده‌اند تا الان ساختمانها به قول معروف مهندسی ساز بشوند.
۱) امنیت قبل از ساخت
۲) امنیت مربوط به مهندسان
۳) مصالح ساختمانی
– جوشکاری
– اسکلت سازی
– آجر و مصالح دیگر
– قبول ریزی
۴- امنیت کارگران
منبع و مآخذ
ایمنی به طور کل در هر زمینه‌ای باعث آرامش خاطر و بوجود نیامدن حوادث ناگوار و جلوگیری از خسارتهای احتمالی بسیار مهم است.ایمنی به طور کل در هر زمینه‌ای باعث آرامش خاطر و بوجود نیامدن حوادث ناگوار و جلوگیری از خسارتهای احتمالی بسیار مهم است و یکی از موارد ایمنی امنیت. در ساختمان است. مطلب را از ابتدای پایه‌گذاری یک ساختمان مطلوب و امن شروع می کنیم.یک مهندس معمار برای طرح و نقشه یک ساختمان به مسائل بسیار زیادی باید توجه کند.

چکیده :
طراحی یک ساختمان و مسائل امنیتی آن همه بستگی دارد به نوع اسکلت که طراحی می‌شود. در مورد اسکلتهای فلزی باید مسائل مهمی را دقت کرد. اولاً نوع تیرهای فلزی و ورقهای (plats) آهنی و نوع الکترود مورد مصرف و نوع دستگاه جوش که از اهمیت بالایی برخوردار است. مهندس معمار یک ساختمان را طراحی کرده و همه مسائل اعم از اتاق خواب و سرویس بهداشتی و پارکینگ و مسائل دیگر را مدنظر قرار می‌دهد. ولی امنیت و نوع فلزها و ستونها که از نوع (۱n-20-24) باشند به عهده مهندس معمار است و مسائلی دیگر مانند طاق ضربی یا از نوع تیرچه یا از نوع اسکلتهای لانه زنبوری باشد و یا مسائلی دیگر مانند بادبندها و دیگر مسائل اینچنینی به عهده مهندس محاسبات است. و در زمان اجرا و پیاده کردن طرح های مهندس معمار و مهندس محاسبات باید یک مهندس دیگر باشد که این طور موارد را نظارت کند و تائید بکند که همه این موارد همه به عهده مهندس ناظر می‌باشد.و مهندسین برای اینکه کارهای امنیت را به عمل بیاورند باید از همان ابتدای کار دقت کنند یعنی وقتی میلگردها را برای شنازبندی می خوابانند نوع و کیفیت میلگرد بسیار مهم است چون همه فشار افقی مربوط به همین میلگردها می‌باشد چون خود بتون تنش عمودی را مهار می‌کند اما در برابر فشارها و تنشهای افقی آسیب پذیر است که دقت در استفاده میلگرد ضریب اطمینان را بالا می برد. و خود بتون استفاده شده اهمیت زیادی دارد چون نوع سیمان به کار برده شده که از نوع پزولانی یا معمولی باشد کیفیت و عمل آوری بتون را بالا می برد و در مورد ریختن بتون باید از افرادی که صلاحیت لازم را دارند استفاده کرد. چون هر گونه سهل انگاری باعث می‌شود کیفیت کار پایین بیاید. و شاید بپرسید چطور؟به این طریق که اگر میلگردها به طور کامل و منظم و از نوع و کیفیت عالی برخوردار باشند اما وقتی بتونی که ریخته می‌شود نامطلوب باشد همه آن میل گردها به هدر می رود. وقتی سیمان که عامل مهمی در بتون ریزی می‌باشد با توجه به تیپهایی که دارد و با توجه به نوع کاربری مناسب استفاده شود. در کشور ما تا سال ۱۳۸۴ فقط سه شرکت معتبر گواهینامه کنترل کیفیت و استاندارد دریافت کرده اند و طی همایش صورت گرفته در همایش بتون که برگزار شد نوع بتونهای ایران حداکثر کارکرد مفید ۴۰ سال و نوع بتونهای استفاده شده در آمریکا حداکثر ۱۵۰ سال بوده است و اگر از همه این مسائل بگذریم طریقه ریختن بتون اهمیت بسزائی دارد. به طوریکه وقتی بتون از داخل بتونیر درون دستگاه پمپاژ کننده و ویبراتور ریخته می‌شود از قبل همه مواد با یکدیگر میکس شده اند. و همه چیز به اندازه کافی است و در حین ریختن برای اینکه راحت تر پمپاژ بشود به آن آب اضافه می‌کنند که رقیقتر شود و راحت تر در داخل دستگاه به چرخش دربیاید. و اگر هم مقدار سیمان را در حال پمپاژ کردن به آن اضافه کنند برای اینکه چسبندگی لازم و بیشتری پیدا کند باعث می‌شود کیفیت کار به اندازه ۴۰% پایین بیاید چون زیادی خود سیمان باعث به وجود آمدن گازها می‌شود و حبابهایی در بتون به وجود می آید که هم عمل هواگیری را سخت می‌کند و هم باعث می‌شود مولکولها که باید به یکدیگر همانند یک شبکه کریستال بچسبد باعث جدایی این مولکولها از یکدیگر شود. و این شبکه را به هم می ریزد. و اگر از این موضوع بگذریم می رسیم به اسکلت ساختمان که در جای خود اهمیت بسیار زیادی دارد چون کل بار و وزن ساختمان از همین ستونها به پی یا بتون زیرین انتقال پیدا می کند، که اگر دقت لازم در آن به وجود نیاید باعث بوجود آمدن تنش و خستگی می‌شود…..

 • فهرست
  ۱) امنیت قبل از ساخت
  ۲) امنیت مربوط به مهندسان
  ۳) مصالح ساختمانی
  – جوشکاری
  – اسکلت سازی
  – آجر و مصالح دیگر
  – قبول ریزی
  ۴- امنیت کارگران
  منبع و مآخذ

شما باید برای گذاشتن بازبینی وارد شوید